Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

производ

мувла

опрема

ЗА НАС

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Основана во 2010 година, Шенжен градоначалникот Shengde Електромеханички копродукции, Ltd е производство на претпријатието, која произведува минијатурен мотор делови и прецизност метал печат производи, обезбедување на клиенти со услуги целосна услуга како што се отворање на дизајн на производи, делови мувла дизајн и производство на производи. Компанијата има добиено ISO9001 и ISO / TS16949 сертификат за управување со квалитетот систем за автомобилската индустрија и строго ...

ВЕСТИ

Што е механички својства на материјалот? Кои се главните механички ...

Отпорноста на материјалот на надворешните сили се нарекува механички својства на материјалот. Својствата на листовите се различни, механички својства, исто така, се различни, и ...

1. Maintenance of punch and die     When disassembling the convex and concave molds of metal stamping continuous molds, you should pay attention to the original condition...
1. It is necessary for a planned stamping part to have a simple shape and reasonable structure in order to simplify the die structure and simplify the number of working procedur...